Metodické združenie

Zameranie metodického združenia

Metodické združenie ako poradný orgán prispieva k rozvoju osobnosti učiteľov, štúdiom, stretávaním sa a výmenou vzájomných skúsenosti. Vyhláška MŠ SR č.306/2008 Z.z. o materskej škole doplnená Vyhláškou MŠ SR č.308/2009 -v paragrafe 6 - poníma metodické združenie ako poradný orgán riaditeľky školy.

Členmi metodického združenia sú všetci učitelia materskej školy.

Metodické združenie plní funkciu organizačno - riadiacu a vzdelávaciu (odborno-metodickú). Cieľom činnosti je realizácia účasti pedagogických zamestnancov na upevňovaní demokratického štýlu riadenia, na ovplyvňovaní kvalifikácie a profesijného rastu učiteľov, asistentov a zvyšovaní úrovne výchovno-vzdelávacieho procesu školy.

Metodické združenie v materskej škole:

• predstavuje základnú bázu ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov
  • svojou činnosťou nenarúša proces výchovy a vzdelávania v materskej škole
  • podporuje tvorbu interných metodických materiálov, sebavzdelávanie, publikačné aktivity
  • využíva aktuálne ponuky na vzdelávacie podujatia
  • predstavuje najľahšie dostupný zdroj odborno – metodických informácii a vytvára adekvátny priestor na výmenu pedagogických skúseností
  • je jedným zo systémových článkov riadiacej štruktúry, spolupodieľa na zvyšovaní úrovne procesu výchovy a vzdelávania v materskej škole.

Činnosť MZ sa v MŠ riadi štatútom, ktorý upravuje postavenie, poslanie, funkcie, ciele, práva a povinnosti členov metodického združenia. Stretáva sa 4krát ročne.

statu_MZ.pdf

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia v našej materskej škole, napíšte nám správu aj prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné

UPOZORNENIE PRE RODIČOV! VÁŽENÍ RODIČIA, Z DÔVODU NARIADENIA ARCIBISKUPSKÝM ÚRADOM, BUDEM NAŠA MATERSKÁ ŠKOLA ZATVORENÁ OD ZAJTRA 10.3.2020 DO PIATKA 13.3.2020 (VRÁTANE).

• Materská škola bl. Zdenky Schelingovej
    Sv. Pia X. 1/A